احتمال ابتلا به سرطان با مصرف چیپس و پفک در کودکی  | تغذیه سالم

احتمال ابتلا به سرطان با مصرف چیپس و پفک در کودکی | تغذیه سالم

احتمال دچار شدن به سرطان با مصرف چیپس و پفک در کودکی

تغذیه, روی خط خبرگزاریا

از اونجا که ذائقه و عادات غذایی موجود در دوران کودکی شکل میگیره، باید توجه بسیاری به نوع تغذیه کودکان کرد.

حسین فودازی، رئیس انجمن آنکولوژی در گفتگو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران با اشاره به تاثیر زیادی که عادات غذایی در سلامتی افراد داره، گفت: نوع تغذیه و عادات غذایی افراد تاثیر مستقیمی بر سلامت شون داره و با در نظر گرفتن اینکه ذائقه و نوع عادات غذایی افراد در کودکی شکل میگیره، باید والدین واسه تشکیل درست این عادات بچه هاشون در سنین پایین توجه و اقدامات لازم رو بکنن.

: باید ذائقه کودکان به شکلی شکل بگیره که مایل به مصرف مواد غذایی خیلی شیرین و شور و یا پرچرب نباشه و هم اینکه تلاش شه با مصرف زیاد مواد غذایی به درد بخور و لازم مانند لبنیات به خصوص شیر در کودکی، این عادات رو به سنین بالاتر و بزرگسالی انتقال داد.

دکتر فودازی در مورد تنقلاتی که مصرف زیادی بین کودکان داره، گفت: مصرف تنقلاتی مانند: چیپس، پفک، کرانچی، و شکلاتها و . . . در بین کودکان رواج بسیار زیادی داره و والدین باید به این توجه کنن و از مصرف زیادتر از اندازه این تنقلات در بچه هاشون دوری کنن.

رئیس انجمن آنکولوژی در ادامه اضافه کرد: بالا بودن زیادتر از اندازه اندازه چربی اشباع شده، شیرین و یا شور بودن این تنقلات باعث سرطان زا بودنشانه که به طور مثال، چیپس علاوه بر شور و چرب بودن به دلیل سرخ شدن، چند عامل سرطان زا رو واسه مصرف کننده خود داره.

دکترسلام

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید