اجتناب از مصرف ۶ محصول غذایی اگر مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستید  | تغذیه سالم

اجتناب از مصرف ۶ محصول غذایی اگر مبتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستید | تغذیه سالم

دوری از مصرف ۶ محصول غذایی اگه گرفتار به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستین

دوری از مصرف ۶ محصول غذایی اگه گرفتار به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا هستین

تغذیه

حتی اگه شما واکسن هم زده باشین و با جدیت دستای خود رو چندین بار در روز بشورید هیچ تضمینی موجود نیس که شما دچار سرماخوردگی یا آنفلوآنزا نشید.

به نقل از readersdigestمصرف داروهایی واسه رفع احتقان و درد به وجود اومده به وسیله این بیماریا، از اقدامات متداوله. با این حال شما می تونین با دوری از مصرف ۶ محصول غذایی، از وخامت حال به وجود اومده به وسیله دچار شدن به این بیماریا پیشگیری کنین:

شکر: شکر باعث التهاب بدن می شه. التهاب خود عامل ضعیف کردن گلبولای سفید خونه. این گلبولا واسه مقابله با عفونت لازمن.

کربوهیدراتای ساده: این نوع کربوهیدراتا به سرعت قند خون بدن رو بالا می برن و مانند شکر، همون اثرات التهابی رو در بدن دارن. تلاش کنین به جای کربوهیدراتای ساده مانند آرد سفید، پاستا، برنج سفید و … نوع پیچیده اونا مانند گندم کامل، دانه ها، برنج قهوه ای و … رو به رژیم تون اضافه کنین.

غذاهای چرب: این غذاها باعث التهاب و سرکوب سیستم ایمنی بدن می شن. این غذاها هم اینکه روند هضم کربوهیدراتا و پروتئین رو از جا در آورد کرده و باعث ناراحتیای گوارشی می شن.

لبنیات: در بعضی افراد مصرف لبنیات باعث می شه خلط موجود در گلو کلفت تر و غیر قابل تحمل شه. اگه احساس می کنین که با مصرف لبنیات خلط بیشتری تولید می شه از مصرف اون دوری کنین. اما اگه غیر از اینه، لبنیات رو که منبع عالی پروتئین و ویتامین دیه و به بدن واسه مقابله با عفونت کمک می کنه، حتما استفاده کنین.

نوشیدنیای کافئین دار: از اونجا که در سرماخوردگی مقدار خیلی از آب و املاح بدن با تب و آبریزش بینی از کف میره، پس نوشیدن نوشیدنیای مدر مثل قهوه با دفع بیشتر از اندازه آب از بدن و دچار شدن به کم آبی همراه می شه.

اودیه ها: معمولا مخاطای بینی، دهن و حلق آدمایی که سرما می خورن، ملتهب می شن. التهاب یه جور عکس العمل ایمونولوژیک سیستم ایمنی بدن به ویروس متجاوزه. به خاطر همین مصرف تموم غذاهای بودار، سرخ کرده، چرب، تند یا پرادویه می تونه باعث التهاب بیشتر این بافتای ملتهب در مخاطای بینی، دهن و حلق افراد سرماخورده باشه. در این حالت، آسیب پذیری مخاطا در برابر ویروس سرماخوردگی شدیدتر و وضعیت مریض بدتر می شه.

.

منبع : pezeshk.us

دیدگاهتان را بنویسید