اجتناب از مصرف این ۸ ماده غذایی بعد از تاریخ انقضا  | بیماری

اجتناب از مصرف این ۸ ماده غذایی بعد از تاریخ انقضا | بیماری

: دوری از مصرف این ۸ ماده غذایی بعد از تاریخ انقضا

: دوری از مصرف این ۸ ماده غذایی بعد از تاریخ انقضا

بهداشت

به عنوان یه قانون کلی، مصرف غذا بعد از تموم شدن تاریخ مصرف اون ارزش هیچ خطری رو نداره و این تاکید بیشتر در مورد غذاهایی مثل گوشت خام، تخم مرغ و … است چون احتمال تشکیل باکتریا و در نتیجه مسمومیت غذایی از راه اونا جدیه.

به نقل ازactivebeatدر اینجا لیستی از غذاهایی که بعد از تاریخ انقضا باید از مصرف اونا دوری شه، معرفی شدن:

جوانه ها: شکلای جور واجور جوونه غلات به دلیل این که در بسته بندی در شرایط گرم و مرطوب هستن، مستعد دچار شدن به آلودگی و رشد باکتریایی مانند ای کولای و سالمونلا هستن. اگه شما خیلی جوون، باردار، سن و سال دار و یا مریض هستین اصلا حتی یه روز هم بعد از تموم شدن تاریخ مصرف جوانه ها، اونا رو استفاده نکنین.

سالاد آماده: سالادهای آماده شامل اسفناج، سبزیجات برگ دار، کلم و چیزای دیگه ای به جز اینا نباید بعد از تاریخ مصرفشون مصرف شن. کلا بهتره از خریداری سالاد و سبزیجات آماده دوری کنین. خودتون سبزیجات تازه رو به دقت شسته و سالاد رو جفت و جور و خیلی زود هم استفاده کنین.

تخم مرغ: مصرف تخم مرغ به خصوص خام اون حتی چند روز بعد از تاریخ انقضا هم دردسرساز می شه و شما وضعیت اورژانس پزشکی پیدا کنین. تخم مرغ منقضی شده یکی از شایع ترین دلیلای بیماریای به وجود اومده به وسیله مواد غذاییه و مصرف اون می تونه منتهی به درد شکم و اسهال شدید شه.

گوشتای بسته بندی شده: باکتریای ای کولای و لیستریا در گوشتای بسته بندی شده وجود دارن. این باکتریا قبل از بسته بندی کردن در گوشتا رخنه کرده و افزایش می شن و حتی در گوشتای سرد(کالباس) که از سوپر مارکت می خرید و مصرف می کنین وجود دارن. به نظر کارشناسان فرانسوی تا حد امکان از مصرف این فراوردها دوری کنین و هیچوقت اونا رو بعد از تاریخ انقضا مصرف نکنین. کلا سوسیس و کالباس و چیزای دیگه ای به جز اینا باید در عرض یه هفته بعد از خرید مصرف شن. باکتری لیستریا خطرناک ترین شکل مسمومیت غذایی رو داره و در موارد شدید حتی منتهی به مرگ می شه. علاوه بر این، نیترات موجود در این گوشتا با خطر دچار شدن به شکلای جور واجور خاصی از سرطانا ربط داره.

میگو: شکلای جور واجور خام و یا یخ زده میگو در برابر آلودگی به شکلای جور واجور میکروبا هستن. پس بهتره در زمان خرید و مصرف این مواد غذایی و مخصوصا میگو به تاریخ مصرف اون به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین و از مصرف میگوهای تاریخ گذشته حتی به مدت یه روز دوری کنین.

گوشت گاو: اگه تاریخ مصرف اون گذشته باشه باکتری ای کولای می تونه باعث مسمومیت و مریضی آدم شه. قبل از مصرف گوشت چرخ کرده تاریخ مصرف اونو به درستی بررسی کنین. گوشت رو خوب و کامل بپزید تا از مسمومیت غذایی دور باشین. از خرید و مصرف گوشتای تاریخ گذشته جدا دوری کنین.

پنیرهای نرم: مصرف پنیرهای سفتی مانند چدار مشکل ساز نمیشه. می تونین قسمت کپک زده پنیر رو جدا و قسمتای تازه و تمیز اونو استفاده کنین. اما در مورد پنیرهای نرم این جوری نیس. پنیرهای نرم به خصوص پنیرهای فرانسوی مانند پنیر بری خیلی زود طعمه باکتری لیستریا می شن. در نتیجه باید از مصرف اونا بعد از تاریخ انقضا دوری شه.

مرغ: موقع خرید مرغ حتما به تاریخ مصرف اون دقت کرده و از خرید مرغای تاریخ گذشته دوری کنین. اگه می خواین مرغ رو فریز کنین هم حتما باید قبل از انقضای تاریخ مصرف باشه. فرقی نمی کنه مرغ تازه باشه یا یخ زده. حتما اونو به طور کامل بپزید و خیلی زود استفاده کنین تا امکان مسمومیت گوشت اون با باکتری ای کولای به کمترین حد ممکن برسه.

.

منبع : pezeshk.us

دیدگاهتان را بنویسید