اجازه دهید کودکان تان با گِل بازی کنند &  | بیماری
3D gold capricorn astrology sign is standing above a colorfull planet in space with blue light rays from below.

اجازه دهید کودکان تان با گِل بازی کنند & | بیماری

:  

بازی کردن با گِل میتونه دلیل سلامت بیشتر کودک شه

فواید گُِل بازی کودکان

آکا ایران؛ شاید بارها از اینکه کودکانتون در هر جایی که گِل می بینن دست و پاشون رو در اون فرو میبرن ناراحت و عصبانی شدین . من هم با شما موافقم که تمیز کردن گِل بسیار زمان بره و واقعاً مشکل ساز میشه ولی بد نیس از ابعا دیگری هم این موضوع رو بررسی کنیم.

واقعیت اینه که کودکان واقعاً از گِل بازی لذت میبرن. محققان با دقت در وضعیت روحی کودکانی به این نکته فهمیدن که وقتی اونا در گِل بازی میکنن حالشون از این رو به اونو میشه.

تحقیقات گذشته نشون می ده درون گِل ، باکتریای میکروسکوپی ای به نام میکوباکتریوم واکائی هست که سطح سراتونین رو در مغز افزایش می ده و باعث آرامش و آرامش روح میشه.

گِل بازی باعث میشه کودکان با طبیعت رابطه برقرار کنن. اگه کودکان درباره موضوعی چیزی ندونن خیلی سخته که بخوان به اون اهمیت بدن. بازی کردن در محیطای طبیعی خارج از خونه مثل پارک ، حیاط منزل یا طبیعت اونا رو با مفاهیم جدیدی روبرو میکنه و خاطره خوبی رو واسه اونا در ذهنشون ترسیم میکنه و با پایه ای ترین معنی این دنیا یعنی طبیعت رابطه بر قرار میکنن.

بازی کردن با گِل میتونه دلیل سلامت بیشتر کودک شه. محققان میگن از مواد شستشوی دستِ آنتی باکتریال دوری کنین چون تحقیقات نشون داده باکتریای موجود در گِل مرطوب واسه سیستم دفاعی کودک مناسبه.

از نتیجه تحقیقات یافته های اجتماعی هم حاصل شده . محققان فکر می کنن گِل بازی کردن دلیل پیشرفت هوش کودکان می شه و اونا رو با هنرهای پایه مثل خلق اجسام آشنا میکنه. هم اینکه اگه این بازی در محیطای شلوغ به همراه دیگه کودکان باشه باعث بالاتر رفتن ارتباطات و تعاملای اجتماعی میشه.

و به نظر من از همه مهمتر اینه که گِل بازی همیشه در حافظه کودک خاطرات کودکیش رو میسازد. پس شاید بهتر باشه کمی تغییر موضع بدیم و از این فرصت عالی و ارزون بهتر استفاده کنیم.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید