اجازه بدهید که طبیعت داروی شما باشد | طب ایرانی
Abstract digital image suitable for science fiction, time travel, futuristic and technological concepts

اجازه بدهید که طبیعت داروی شما باشد | طب ایرانی

چیزی که بیشتر مردم در مورد گیاهان نمی فهمن توجه به خاصیت خوراکی اوناس. گیاهان می تونه طیف خیلی از ویتامینا ، مواد معدنی و مغذی رو واسه نیازای جور واجور بدن جفت و جور کنه.

به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،دلایل نشون میده که گیاهان به طور زیادی ، در مصر، روم و ایران باستان کاربرد دارویی و  غذایی داشته.  واقعا صنعت داروسازی اولیه براساس توانایی تجزیه و جداسازی ترکیبات دارویی از گیاهان استوار شده.  گیاهان کارکرد ترمیمی فوق العاده ای دارن به شرطی که طرز استفاده درست از اونا آموزش داده شه.

البته یادتون باشه که تموم گیاهان واسه زندگی به درد بخور نیس چون دسته خیلی از اونا سمی و خطرناکه. بخاطر این ، لیستی از گیاهان خوراکی بدون خطر و حتی دارویی هست که باید به اونا توجه کرد. بدلیل اینکه گیاهان شامل ترکیبات فعال هستن باید مراقب تداخل عملکردی اونا با داروهای تجویزی دیگه باشیم.

آسونترین روش به کار گیری گیاهان درست کردن چایه. گیاهان مثل این به دلیل تاثیر مثبت و متعادل ،هر روز استفاده میشن. مثلا بابونه گیاهیه که میشه مثل چای استفاده کرد. این گیاه تقویت کننده اعصاب ، محرک خواب، اشتهاس و به سیستم گوارش کمک میرسونه. هم اینکه در آرامش سردرد ، گرفتگی ماهیچه ای و کلا درد خوبه. هم اینکه به عنوان ضماد و مسکن پوست استفاده می شه. به خاطر درست کردن چای بابونه ، یک تا سه قاشق چای خوری گیاه بابونه رو به یه فنجون آب جوشیده اضافه کنین. ابتداآب رو در کتری به جوش بیارین(به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که از کتری آلومینیومی واسه به جوش آوردن آب استفاده نکنین چون عکس العمل سمی داره.) بعد آب جوشیده رو داخل پارچ ریخته و اجازه بدین که به مدت ۵ دقیقه و نه بیشتر گیاه بابونه در اون دم بکشه. اگه بیش تراز این زمان طول بکشه چای تلخ می شه.

چای گیاهان بهترین روش واسه به کار گیری خاصیت دارویی اونا جهت پیشرفت سلامته. گذشته نوشیدن چای به ۲۲۳۷ سال قبل از میلاد مسیح برمیگرده. وقتی که یهویی با افتادن برگ چای در فنجون آب جوش امپراطور دوم چین ، چای رو کشف کرد. الان چای به طور زیادی کاربرد داره. شاید بهترین روش به کار گیری این معجون در لحظات پر تنش زندگی باشه که با نوشیدن جرعه جرعه اون ، استرس رو از تن خود بزدایید.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید