اثربخشی برنامه راهبردی هلال احمر در زندگی مردم  | بیماری

اثربخشی برنامه راهبردی هلال احمر در زندگی مردم | بیماری

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با تدوین برنامه راهبردی جمعیت هلال احمر، اندازه تاثیر خدمات هلال احمر در سطح جامعه و در زندگی مردم مشخص می شه.

دکتر سید امیرمحسن ضیائی در افتتاحیه کارگاه تخصصی – آموزشی برنامه ۵ ساله جمعیت هلال احمر، با اشاره به ضرورت توجه به تدوین برنامه و حرکت براساس اون در این جمعیت گفت: ما در دنیای پرچالشی زندگی می کنیم که واسه ادامه حرکت و روبرو شدن با این دنیای پرچالش باید برنامه داشته باشیم.

ایشون به ضرورتای توجه به تدوین برنامه، اشاره کرد و اضافه کرد: سرعت تحولات در دنیای الان چه در سطح تکنولوژی و چه در دیگه بخشا، تغییرات نسلا و نقش پیش رونده، دارای هوش و ابتکار و تاثیرگذاری جوانان ما در جامعه امروز که در آینده خیلی با اهمیته، متفاوت شدن وسایل جهان الان و فضایی که در اون زندگی می کنیم و ناراحت بودن این فضا از دنیای مجازی، لازم میکنه به عنوان یه سازمان زنده، واسه ادامه زندگی و حضور موثر خود، راهبردهای اساسی داشته باشیم.

ضیائی گفت: در گذشته، برنامه ریزیای مفیدی در جمعیت هلال احمر انجام شده اما به صحنه عمل نیامده که با انجام آسیب شناسی لازم، از این برنامه ها در تدوین برنامه هلال احمر استفاده می کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه امروز هلال احمر این افتخار رو داره که می تونه با توانمندی نیروهای عالم و دلیلی که در اختیار داره واسه آینده خود برنامه تدوین کنه، تاکید کرد: در این برنامه راهبردهای سازمانی جمعیت هلال احمر که شامل مأموریت، چشم انداز و چیستی هلال احمر در ۱۰ سال آینده س، روش زوم شده و علاوه بر اینکه چشم انداز برنامه، روشن و ماموریت مشخصه؛ به ۹ روش کلان رسیدیم و روندهای موثر بر محیط، ماموریتا و اون چیزی که ما رو تو یه دوره ۱۰ ساله تحت تاثیر قرار میده به تصویر کشیده و براساس اون ۴ بخش و هدف راهبردی مشخص کردیم.

ضیائی با تاکید بر اینکه در برنامه ۱۰ ساله هلال احمر، تموم اسناد بالادستی جمعیت مطالعه شده و به منابع لازم از جمله نیروی انسانی و اعتبارات توجه شده، اضافه کرد: حرکت براساس این برنامه ضمن اینکه همگرایی داخل سازمانی واسه ما بوجود میاره یه تصویر برون سازمانی هم به وجود می آورد؛ انتظارات و نیازای جامعه ای که ما در اون خدمات ارائه می دیم و ارزشای سازمانی جمعیت در عمق این برنامه روش زوم شده و امیدوارم این برنامه رو به گفتگو قالب در هلال احمر تبدیل کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه در راهبردهای سازمانی به سطح تاثیر در جمعیت هلال احمر توجه جدی شده، گفت: هر روز آمار و اطلاعاتی صرف از فعالیتای جمعیت هلال احمر ارائه می کنیم اما با تدوین برنامه ۱۰ ساله، اندازه تاثیر خدمات هلال احمر در سطح جامعه و در زندگی مردم با ماموریتایی که انجام میده، روش زوم شده و مشخص می شه.

ضیائی هم اینکه گفت: توجه جمعیت هلال احمر در این برنامه به مردمه و ما باید به شکلی برنامه ریزی کنیم که مردم رو به صحنه بیاریم چون که توجه نکردن به مردم به عنوان هدف اصلی جمعیت، آفت بزرگ جمعیت هلال احمر هستش؛ وقتی که هلال احمر از مردم دور شه، تبدیل می شه به سازمانی با ۸ هزار پرسنل بدون هیچ تاثیرگذاری اما وقتی که بتونیم از مردم استفاده کنیم و متناسب با ماموریتای جمعیت اونا رو به صحنه بیاریم، معجزه مردم رو می بینیم و سازمانی موثر به اندازه کشور، با عملکردی موثر در میدون بین الملل داریم.

ایشون با بیان اینکه هلال احمر الان بخشی از پاسخگویی رو بردوش داره و در این بخش بسیار وسیع و موثر عمل کرده، گفت: توجه به پیشرفت صلح و دوستی، توجه به آسیبای اجتماعی، تغییرات اقلیمی و… که از اهمیت خیلی بالایی واسه جمعیت هلال احمر برخورداره در این برنامه روش زوم شده.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با تاکید بر اینکه برنامه ۵ ساله هلال احمر یه برش سازمانی و یه برش استانی داره؛ اعلام کرد: هر سازمان، معاونت و استان زیرمجموعه جمعیت، با در نظر گرفتن تهدیدها و فرصتایی که در اختیار داره، خودشو در آیینه این برنامه می بینه.

ضیائی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ برنامه واسه ۵ ساله اول تدوین و طراحی شده که روی سایت جمعیت قرار می گیره و از بازخوردها، دیدگاه ها و نظرات همه علاقه مندان در اصلاح این برنامه استفاده می شه، اضافه کرد: باید بتونیم به صورت موثر و قابل لمس برنامه جمعیت رو تدوین کنیم و اگه همه با هم واسه اهداف آماده شده متناسب با ماموریتای جمعیت فعالیت کنیم به همگرایی رسیده و به اهداف والای جمعیت هلال احمر دست پیدا میکنیم.

ایشون جمعیت هلال احمر در آخر بیان امیدواری کرد که این برنامه قابل اجرا، متناسب با ماموریتا، در نظر داشتن اسناد بالادستی، برآورده کردن انتظارات جامعه و در نظر داشتن منابع در اختیار، تدوین می شه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید